Second division 2017, group 1


Current table
Round 1 ======= 17/4: Finnsnes - Grorud 0-1 Alta - Follo 2-0 Nybergsund Trysil - Skeid 0-1 Asker - HamKam 1-5 Brumunddal - Kjelsås 1-0 KFUM Oslo - Bærum 1-1 18/4: Vålerenga 2 - Raufoss 0-1
Round 2 ======= 22/4: Kjelsås - Finnsnes 1-2 Follo - Nybergsund Trysil 0-1 Bærum - Alta 1-1 Grorud - KFUM Oslo 3-2 23/4: HamKam - Brumunddal 1-0 Raufoss - Asker 0-0 24/4: Skeid - Vålerenga 2 2-0
Round 3 ======= 29/4: Finnsnes - HamKam 0-1 Grorud - Kjelsås 4-1 Brumunddal - Raufoss 0-3 KFUM Oslo - Alta 2-4 30/4: Asker - Skeid 0-3 Nybergsund Trysil - Bærum 1-2 1/5: Vålerenga 2 - Follo 3-2
Round 4 ======= 6/5: HamKam - Grorud 3-0 Follo - Asker 0-0 Kjelsås - KFUM Oslo 1-0 7/5: Raufoss - Finnsnes 1-3 Skeid - Brumunddal 2-0 Alta - Nybergsund Trysil 2-1 8/5: Bærum - Vålerenga 2 1-2
Round 5 ======= 13/5: Vålerenga 2 - Alta 0-3 14/5: Finnsnes - Skeid 0-0 Grorud - Raufoss 0-2 Kjelsås - HamKam 0-0 Asker - Bærum 2-2 Brumunddal - Follo 1-3 KFUM Oslo - Nybergsund Trysil 1-2
Round 6 ======= 20/5: Raufoss - Kjelsås 2-2 Skeid - Grorud 0-1 Bærum - Brumunddal 4-1 Alta - Asker 2-2 HamKam - KFUM Oslo 1-0 21/5: Follo - Finnsnes 2-1 22/5: Nybergsund Trysil - Vålerenga 2 2-3
Round 7 ======= 27/5: Grorud - Follo 3-0 28/5: Finnsnes - Bærum 2-3 Kjelsås - Skeid 1-1 HamKam - Raufoss 2-0 Brumunddal - Alta 0-0 Asker - Nybergsund Trysil 2-2 29/5: KFUM Oslo - Vålerenga 2 4-0
Round 8 ======= 3/6: Follo - Kjelsås 0-1 Bærum - Grorud 4-0 Nybergsund Trysil - Brumunddal 0-0 4/6: Alta - Finnsnes 1-0 5/6: Skeid - HamKam 4-0 Raufoss - KFUM Oslo 0-2 14/6: Vålerenga 2 - Asker 0-1
Round 9 ======= 10/6: Grorud - Alta 2-2 Kjelsås - Bærum 2-1 HamKam - Follo 3-0 Brumunddal - Vålerenga 2 2-1 11/6: Finnsnes - Nybergsund Trysil 1-2 Raufoss - Skeid 2-1 KFUM Oslo - Asker 3-3
Round 10 ======== 17/6: Follo - Raufoss 0-5 Bærum - HamKam 3-3 Alta - Kjelsås 1-0 Nybergsund Trysil - Grorud 3-4 Asker - Brumunddal 1-0 18/6: Skeid - KFUM Oslo 1-2 20/6: Vålerenga 2 - Finnsnes 2-1
Round 11 ======== 24/6: Kjelsås - Nybergsund Trysil 3-2 Raufoss - Bærum 1-1 Skeid - Follo 1-2 KFUM Oslo - Brumunddal 2-1 25/6: Finnsnes - Asker 0-1 Grorud - Vålerenga 2 4-0 HamKam - Alta 2-1
Round 12 ======== 29/6: Vålerenga 2 - Kjelsås 2-2 30/6: Brumunddal - Finnsnes 2-1 1/7: Bærum - Skeid 0-1 Alta - Raufoss 2-1 Nybergsund Trysil - HamKam 1-0 Asker - Grorud 5-1 KFUM Oslo - Follo 0-0
Round 13 ======== 22/7: Grorud - Brumunddal 0-2 Kjelsås - Asker 1-1 HamKam - Vålerenga 2 2-0 Skeid - Alta 0-2 Follo - Bærum 2-2 Finnsnes - KFUM Oslo 1-3 23/7: Raufoss - Nybergsund Trysil 2-0
Round 14 ======== 29/7: Follo - Alta 0-2 Raufoss - Vålerenga 2 6-3 Kjelsås - Brumunddal 2-1 30/7: Grorud - Finnsnes 2-1 Skeid - Nybergsund Trysil 4-2 HamKam - Asker 2-1 Bærum - KFUM Oslo 1-0
Round 15 ======== 5/8: Finnsnes - Kjelsås 1-1 Brumunddal - HamKam 0-2 Asker - Raufoss 3-0 Nybergsund Trysil - Follo 2-1 Alta - Bærum 1-1 KFUM Oslo - Grorud 2-2 8/8: Vålerenga 2 - Skeid 1-1
Round 16 ======== 12/8: Kjelsås - Grorud 2-2 Bærum - Nybergsund Trysil 2-2 Alta - KFUM Oslo 3-0 13/8: HamKam - Finnsnes 3-0 Skeid - Asker 0-1 Raufoss - Brumunddal 6-2 15/8: Follo - Vålerenga 2 1-2
Round 17 ======== 19/8: Grorud - HamKam 0-7 Brumunddal - Skeid 0-0 Asker - Follo 2-1 KFUM Oslo - Kjelsås 2-0 20/8: Finnsnes - Raufoss 0-3 Nybergsund Trysil - Alta 1-0 21/8: Vålerenga 2 - Bærum 4-1
Round 18 ======== 26/8: Raufoss - Grorud 1-0 HamKam - Kjelsås 2-1 Bærum - Asker 2-3 Follo - Brumunddal 1-0 Nybergsund Trysil - KFUM Oslo 3-4 27/8: Skeid - Finnsnes 4-0 28/8: Alta - Vålerenga 2 3-0
Round 19 ======== 2/9: Kjelsås - Raufoss 2-1 Grorud - Skeid 0-1 Brumunddal - Bærum 2-1 Asker - Alta 4-0 KFUM Oslo - HamKam 1-3 3/9: Finnsnes - Follo 2-1 4/9: Vålerenga 2 - Nybergsund Trysil 0-0
Round 20 ======== 9/9: Follo - Grorud 1-6 Skeid - Kjelsås 3-1 Alta - Brumunddal 4-0 10/9: Bærum - Finnsnes 2-3 Raufoss - HamKam 2-0 Nybergsund Trysil - Asker 2-3 11/9: Vålerenga 2 - KFUM Oslo 0-4
Round 21 ======== 16/9: HamKam - Skeid 2-1 Kjelsås - Follo 3-1 Grorud - Bærum 0-3 Finnsnes - Alta 0-3 Brumunddal - Nybergsund Trysil 1-2 KFUM Oslo - Raufoss 0-1 18/9: Asker - Vålerenga 2 2-0
Round 22 ======== 23/9: Bærum - Kjelsås 1-0 Follo - HamKam 0-2 Asker - KFUM Oslo 2-3 24/9: Nybergsund Trysil - Finnsnes 0-1 Alta - Grorud 2-2 Skeid - Raufoss 1-1 25/9: Vålerenga 2 - Brumunddal
Round 23 ======== 30/9: HamKam - Bærum Kjelsås - Alta Grorud - Nybergsund Trysil Brumunddal - Asker KFUM Oslo - Skeid 1/10: Raufoss - Follo 2/10: Finnsnes - Vålerenga 2
Round 24 ======== 7/10: Asker - Finnsnes Vålerenga 2 - Grorud Nybergsund Trysil - Kjelsås Alta - HamKam Bærum - Raufoss Follo - Skeid Brumunddal - KFUM Oslo
Round 25 ======== 14/10: Skeid - Bærum Raufoss - Alta HamKam - Nybergsund Trysil Kjelsås - Vålerenga 2 Grorud - Asker Finnsnes - Brumunddal Follo - KFUM Oslo
Round 26 ======== 21/10: Brumunddal - Grorud Asker - Kjelsås Vålerenga 2 - HamKam Nybergsund Trysil - Raufoss Alta - Skeid Bærum - Follo KFUM Oslo - Finnsnes
HamKam 22 17 2 3 46-16 53 --------------------------------------- Alta 22 13 6 3 41-19 45 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Raufoss 22 12 4 6 41-24 40 Asker 22 11 7 4 40-29 40 Skeid 22 10 5 7 32-18 35 KFUM Oslo 22 9 4 9 38-33 31 Grorud 22 9 4 9 37-44 31 Bærum 22 7 8 7 39-34 29 Kjelsås 22 7 7 8 27-31 28 Nybergsund Trysil 22 7 4 11 31-37 25 Vålerenga 2 21 6 3 12 23-45 21 --------------------------------------- Brumunddal 21 5 3 13 16-36 18 Finnsnes 22 5 2 15 20-39 17 Follo 22 4 3 15 18-44 15


© Copyright 2007 Lars Aarhus and RSSSF Norway
For private, non-commercial use copying this document in whole or part is allowed provided proper acknowledgement is given to RSSSF Norway. For any commercial use on any media copying is not allowed without the prior written permission of RSSSF Norway. 24. september 2017